Tüm Doğukaradeniz

Tüm Doğukaradeniz

1450 TL Kişi Başı Ücret

Baştan sona Doğu karadeniz Turu

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.
Empty section. Edit page to add content here.
8 Gün 7 gece
1+ Age
 • Kalkış
  Malatya Merkez postane Önü
 • Kalkış Zamanı
  31 MAYIS 2019 CUMA Saat: 22:30 Hareket
 • Dönüş Zamanı
  07 HAZİRAN 2019 CUMA SAAT 21:00
 • Tura Dahil Olanlar
  Kahvaltı
  Lüks Araçlarla ulaşım
  Rehberlik Hizmetleri
  Seyahat Sigortası
 • Tura Dahil Olmayanlar
  5 Yıldızlı Konaklama
  Giriş Ücretleri
  Havalimanı Transferi
  Sıra gecesi (Ekstra)
1
BAŞTAN SONA DOĞU KARADENİZ TURU

BAŞTAN SONA DOĞU KARADENİZ MALATYA-ELAZIĞ- ÇIKIŞLI KARADENİZ YAYLALAR VE BATUM TURU

7 GECE 8 GÜN 6 GECE OTEL KONAKLAMALI

RAMAZAN BAYRAMI ÖZEL TURU

Gidiş: 31 MAYIS 2019

Dönüş: 07 HAZİRAN 2019

1.GÜN:31 MAYIS 2019 CUMA: HAREKET Değerli konuklarımızla, 31 MAYIS 2019 Cuma Günü Akşam 22.30’da Malatya Merkez Postane Önünde toplanarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.
2
2.GÜN: 1 HAZİRAN 2019 CUMARTESİ :
AMASRA – ÇEKİCİLER ÇARŞISI – BAKACAK TEPESİ - SAFRANBOLU – CİNCİ HOCA HAN VE HAMAMI - PAZAR YERİ – YEMENİCİLER ÇARŞISI – GÜNEŞ SAATİ – SAFRANBOLU LOKUMU - KURŞUNLU TERMAL KONAKLAMA - ÜCRETSİZ TERMAL HAVUZ - HAMAM - SAUNA Sevgili Konuklarımız, GEZİVİTRİNİM otobüs içi ikramları eşliğinde Karadeniz’in en güzel sahil İlçelerinden Bartın iline bağlı olan şirin Amasra’ya ulaşıyoruz. Şehir merkezine varmadan önce Bakacak Tepesinde fotoğraf molası veriyoruz. Burada Fatih’in Lala’sına söylediği meşhur sözü de andıktan sonra kente varıyoruz. Serbest kahvaltı molasının ardından gezimize başlıyoruz. Sorma Gir Kapısı, Tek Göz Köprüsü, Fatih Cami, Tarihi Sokaklar, Seyir Terası, Kilise Mescidi gezileri sonrasında Çekiciler Çarşısında verdiğimiz serbest zamanın ardından bu güzel ilçedenden ayrılıyoruz. Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan, tarihî evleri ile ünlü Safranbolu'ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Safranbolu'da sırasıyla Safranbolu Kalesi, Eski Rum ve Türk mahalleleri, Saat Kulesi, Ayastefanos Kilisesi, Cinci Hoca Hanı, Cinci Hoca Hamamı, Pazar Yeri, Yemeniciler Çarşısı, Köprülü Camii, Güneş Saati, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akça Su Kanyonu, Manifaturacılar Çarşısı, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısını geziyoruz. Gezilerimizin ardından Safranbolu'nun meşhur lokumlarını tadıp alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kurşunlu’ya varıyoruz. Kurşunlu Termal Otel’de konaklama olması durumunda, 24 saat açık olan Termal Havuzlarımızdan yararlanmayı sakın unutmayın. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • Sabah Kahvaltısı: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Öğle Yemeği: Safranbolu Mola Restaurant: Yöresel Yemekler (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Konaklama: Kurşunlu Termal Resort, Aygür Otel, Çelik Palas Otel, Safran City Otel, Safranbolu Konaklar, Gün Otel, Moni Otel, Umur Otel Vb.
 • Mola Tesisleri: Hanifi Yılmaz Tesisleri
 • Rota: Malatya – Amasra (955 km) Amasra – Safranbolu (90 km) Safranbolu – Kurşunlu (110 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 1256 Km
 • Otele Giriş Saati: 19.30
 
3
3.gün
3.GÜN 2 HAZİRAN 2019 PAZAR: KASTAMONU - HÜKÜMET KONAĞI - ŞERİFE BACI ANITI – SİNOP – HAMSİLOS FİYORDU – TARİHİ HAPİSHANE – AKLİMAN – SİNOP LİMANI – GERZE – YAKAKENT - ORDU Değerli konuklarımız, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Karaçomak Deresinin iki yakasına kurulmuş olan Kastamonu, Kurtuluş Savaşı’nda verdiği örnek mücadeleden sonra “Şehitler Diyarı” adıyla anılır olmuş. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Şerife Bacı Anıtı’nı görüp Nasrullah Camii ve Meydanı’nı gezdikten sonra İsmail Bey Külliyesi’ni Kale, Kral Kaya Mezarları (Panoramik) olarak görüp Sinop'a hareket ediyoruz. Ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu, yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyeleri, liman, romanlara ve türkülere konu olmuş Tarihi Hapishaneyi gezip Sinop Aklimanda öğle yemeği için mola veriyoruz.. Sinop gezimizi tamamladıktan sonra Gerze – Yakakent üzerinden otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Fiyatına Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı: Sinop Mantısı (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Konaklama: Amazon Otel, Hüseyin Otel, Başar Otel, Aripsas Otel, Bal Otel, Dedeevi Otel, Grand Amissos Otel, Hilton Otel, Radisson Otel, Saren Otel, Alin Otel, Gloria Tibi Otel Vb.
 • Rota: Kurşunlu – Kastamonu (103 km) Kastamonu – Sinop (201 km) Sinop – Samsun (156 km) Samsun – Ordu (141 km)
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 601 Km
 • Otele Giriş Saati: 19.30
4
4.gün
4.GÜN 3 HAZİRAN 2019 PAZARTESİ BAYRAM AREFESİ: ORDU – BOZTEPE – GİRESUN - FINDIK ALIŞVERİŞİ – TRABZON – AYASOFYA CAMİİ VE KİLİSESİ - ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI – MAÇKA – ZİGANA DAĞI Değerli konuklarımız, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, rehberimizden aldığımız bilgiler eşliğinde Ordu kentinin sembolü olan Boztepe’ye çıkıyoruz. Bu muhteşem manzaradan fotoğraflarımızı aldıktan sonra yemyeşil fındık bahçelerinin arasından Trabzon’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Giresun’da vereceğimiz fındık alışverişi molasının ardından, Karadeniz’in en gelişmiş kenti olan Trabzon’a varıyoruz. 13.yy da I. Manuel Komnenos zamanında yapılmış, 1572 yılında camiye çevrilmiş, 1964 tarihinde müzeye çevrilmiş Pontus Devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya Müzesini geziyoruz. Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz bu gezintide Trabzon’a has olan Telkari Sanatının örneklerini görebileceğimiz ve satın alabileceğimiz Telkari Atölyesi ve Mağazası gezintisinin ardından, Altındere Milli Parkı’na hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını göreceğiz, 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz. Ayazma, Kaya Kiliseleri, Su Kemerleri, Kaya Freskleri gezisi ardından Zigana Dağı’na tırmanmaya başlıyoruz. Zigana Geçiti’nden Gümüşhane sınırına geçtiğimizde Karadeniz ve Doğu Anadolu Bitki Örtüsü ve iklimi arasındaki keskin ayrıma da canlı şahitlik edeceksiniz. Zigana Dağı üzerinde bulunan Hamsiköy’de, köyün meşhur sütlacının tadına bakabilirsiniz. (Ekstra) Keyifli geçen günümüzün ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır, 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren geçici süreyle ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından, tur tarihinde manastırın kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır.)
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Fiyatına Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Körfez Metin Restaurant: Akçaabat Köftesi, Kaygana, Saray Burma Tatlısı (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Konaklama: Zarha Mountain Resort, Zigana Gümüşkayak Otel, ZitaşYaylakent, Kayabaşı Yaylakent, İvme Otel, Hıdırnebi Yaylakent, Büyük Sümela Otel, Limonsuyu Kardelen Otel, Maçkam Otel, Arsen Otel Vb.
 • Rota: Ordu – Giresun (42 km) Giresun – Trabzon (131 km) Trabzon – Sümela (39 km) Sümela – Maçka (14 km)
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 226 Km
 • Otele Giriş Saati: 19.30
5
5.gün
5.GÜN. 4 HAZİRAN 2019 SALI BAYRAMIN 1.GÜNÜ: TRABZON ŞEHİR TURU – SOĞUKSU MEVKİİ - ATATÜRK KÖŞKÜ – RİZE - FIRTINA VADİSİ – ÇAT VADİSİ – ÇAMLIHEMŞİN – FIRTINA DERESİNDE RAFTİNG – KALEGON - AYDER YAYLASI Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Trabzon’u gezmeye devam ediyoruz. İlk olarak Soğuksu Mevkiine doğru yola çıkıyoruz. Burada bizi bir 20.yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor. Ulu Önder bu köşkü 1924 ve 1930 yıllarında iki kez ziyaret etmiş, 1937 yılında burada kalarak vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır. Köşk’ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek cinsten. Atatürk Köşkü gezisiyle birlikte Trabzon şehir merkezi gezilerimizi tamamlıyor ve ülkemizin en yeşil kenti olan kenti Rize’ye doğru yola çıkıyoruz. Rize’yi şimdilik panoramik olarak görerek, adını duyunca bile heyecanlandığımız Fırtına Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Ve burada ilk olarak Fırtına Deresi’nin yanında öğle yemeği için mola veriyoruz. Öğle yemeğinde yöresel lezzetler olan Muhlama, Laz Böreği, Kara Lahana Sarması, Kırmızı Benekli Alabalığının tadına bakıyoruz. Keyifli öğle yemeğinin ardından, Arzu eden konuklarımız için farklı tur alternatiflerimizi değerlendiriyoruz. 1.Seçenek Zilkale, Çat Vadisi ve Palovit Şelalesi Turu: Çamlıhemşin’den bineceğimiz minibüslerle muhteşem bir tura başlıyoruz. Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek SEVDALUK dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde onlarcası olan Taş Köprülerden, geniş ve uzun olanlarından birinde fotoğraf molası vereceğiz. Bu bölgede bulunan ve ülkemizin en yaşlı konakları olan Fırtına Konaklarının arasından Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru yola çıkıyoruz. Zilkale’nin Kartal Yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale’de geçireceğimiz zamanda, hayatınızın en güzel fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. Yaşayacağımız hoş dakikaların ardından Şenyuva Köyü’ne dönerek sizlere çay molası veriyoruz. Harika manzaraya karşı çaylarınızı yudumladıktan sonra minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.( Ekstra Kişi Başı 50 TL) 2.Seçenek: Fırtına Deresinde yaklaşık 1,5 saat süren hafif bir parkurda RAFTİNG. Ekstra Kişi Başı 60 TL Seçenekli gezilerimizin ardından, Fırtına Deresi’ni takip ederek önce ülkemize Altın Ayı Ödülünü Kazandıran “Bal” filminin çekimlerinin yapıldığı Çamlıhemşin’e, ardından da yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na ulaşacağız. Bu yolculuğumuz esnasında kestane, kızılağaç, doğu ladini gibi Doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek, Hala Deresi’nin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron veya Kale Köprüsünde fotoğraf molası vereceğiz. Kaçkar Dağları’nın en güzel noktasından birisi olan Ayder Yaylası’nda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin Düveni Şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz. Kalegon gezisi sonrasında bu enfes yaylada sizlere serbest zaman vereceğiz. Bu süre zarfında güzel bir yürüyüş yapıp, yöre insanlarıyla keyifli ve bol kahkahalı sohbetler yapabilirsiniz. Ayder Yaylası’nda kendinizi bambaşka bir dünyada hissedeceksiniz. Rehberimizin belirttiği saatte aracımızda buluşarak Ayder Yaylası ya da Fırtına Vadisi’nde bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam dileyen misafirlerimiz, rehberimize danışarak muhteşem tulum gösterilerinin yapıldığı mekânlara gidebilirler.
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Pınar Alabalık Tesisleri: Kırmızı Benekli Alabalık, Muhlama, Laz Böreği (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Konaklama: Nehirim Otel, Haşimoğlu Otel, Zafran Otel, Vadi Otel, Livadi Butik Otel, Pınar Butik Otel, Green Suada Otel Vb.
 • Rota: Çavuşlu – Rize (141 km) Rize İçi Gezisi (10 km) Rize – Ayder Yaylası (70 km)
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 221 Km
 • Otele Giriş Saati: 19.30
6
6.gün
6.GÜN 5 HAZİRAN 2019 ÇARŞAMBA BAYRAMIN 2.GÜNÜ: PAKET FİYATINA DÂHİL TAM GÜN BATUM TURU – GONİO (APSAROS) KALESİ - ÇORUH NEHRİ - BOTANİK BAHÇESİ - TİYATRO BİNASI - MEDEA HEYKELİ - BATUM LİMANI - MERYEM ANA KATEDRALİ - ORTA CAMİİ – ERMENİ KİLİSESİ - SARP SINIR KAPISI - MENÇUNA ŞELALESİ – ASMA KÖPRÜ – KÜÇÜKKÖY – ÇİFTEKEMER KÖPRÜSÜ TURU Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batum'a hareket ediyoruz. Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Gürcistan / Acara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa’nın On İki Havarisinden biri olan St. Mathias`in mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio (Apsaros Kalesi'ni) (Panoramik) görüyoruz. Batum şehir merkezine doğru devam ederken Bayburt'tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız, eski bulvar yanındaki Küçük Botanik Bahçesi olacaktır. Karadeniz’e özgü çok sayıda ağaç ve bitki türünü gördükten sonra tekrar şehir merkezine dönerek kent merkezini gezmeye başlıyoruz. Burada; Tarihi Meryem Ana Katedral Kilisesi'ni, Tarihi Orta Camii, Tiyatro Binasını, Medea Heykeli'ni, Batum Limanı'nı ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa Meydanı’nı göreceğiz. Batum Bulvarı'nda gezinti yaptıktan sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Ardından Sarp Sınır Kapısı'ndan çıkış işlemlerini yapıp, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği TC vatandaşları Batum'a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfuz cüzdanı ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet, kurum kimlikleri vs.) geçiş yapılamamaktadır. Ailesi ile birlikte (Anne ve Babanın Aynı Anda) seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM'A geçişleri için NOTER’den onaylı MUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde fotoğraf olması zorunludur. Kimlikler yırtık ve yıpranmış olmaması gerekmektedir. Gürcü memurları zaman zaman 10 yıldan eski olan kimlikleri kabul etmemektedir. DİKKAT: TC NOLU NÜFUS HÜVİYET CÜZDANINIZI SEYAHATE ÇIKARKEN YANINIZA ALMAYI UNUTMAYINIZ. 15 TL OLAN ÇIKIŞ ÜCRETİ MİSAFİR TARAFINDAN ÖDENİR. ALTERNATİF PROGRAM: Batum’a geçemeyen ya da geçmek istemeyen misafirlerimiz, arzu ederlerse Ekstra Mençuna Şelalesi turumuza katılabilirler. Arhavi’den bineceğimiz minibüsümüz Çiftekemer Köprüsü’nden geçerek Küçükköy’e ulaşacaktır. Küçükköy’de minibüslerimizden inerek asma köprüden karşıya geçip çok keyifli bir yürüyüşe başlıyoruz. Yaklaşık 30 dakika sürecek yolculuğumuzda Botanik Parkı andıran ağaçların arasından geçeceğiz. Yine aynı rota üzerinde çay bahçelerinin arasından geçecek ve isterseniz çay kesimi etkinliğimize katılabilirsiniz. Lazca anlamı “Ulaşılamaz” olan Mençuna’ya vardığımızda göreceğimiz manzara ise tek kelimeyle harika olacak. Bu muhteşem turun ardından Arhavi’ye geri dönerek grubumuzla ve otobüsümüzle buluşuyoruz. Mençuna Şelalesi Turu: Ekstra Kişi Başı 30 TL
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Pier Batumi Restaurant: Haçapuri, Çoban Kavurma, Armut Suyu (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Konaklama: Heyamo Otel, Terzioğlu Otel, Sarp Otel, Peronti Otel Vb.
 • Rota: Hopa – Sarp Sınır Kapısı (17 km) Sarp – Batum (14 km) Batum İçi (30 km) Batum – Çayeli (105 km)
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 166 Km
 • Otele Giriş Saati: 19.30
7
7.Gün
7.GÜN 6 HAZİRAN 2019 PERŞEMBE BAYRAMIN 3.GÜNÜ: RİZE – RİZE KALESİ – RİZE BOTANİK PARKI – RİZE BEZİ - UZUNGÖL – KARASTER – LUSTRA – YAYLAÖNÜ YAYLALARI - TİREBOLU – GİRESUN – GİRESUN KALESİ – ORDU Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Rize Şehir Merkezinde turumuzu panoramik olarak yapıyoruz. Ardından tarihin eski çağlarından beri Rize’de hanımların elleriyle dokuduğu, günümüzde ise modern üretime sahip Rize Bezi Atölyesi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Şirin Rize’yi Kuşbakışı seyredeceğimiz Rize Botanik Parkına veya Rize Kalesi’ne çıkıyoruz. Rize gezilerimizi tamamladıktan sonra Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Uzungöl’de gezimize minibüslerimize binerek devam ediyoruz. (Ekstra 30 TL) Yüksek Kaçkar Yaylaları programımız kapsamında, Karaster – Lustra – Yaylaönü Yaylalarını görmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde birçok yayla daha görme şansınız olacaktır. Karaster – Lustra - Yaylaönünde vereceğimiz molalarda fotoğraflar çekebilir birçok güzelliği aynı anda görebilirsiniz. Havanın sisli olması durumunda ise Demirkapı ve Haldizen Yayla gezileri gerçekleştirilecektir. Yüksek yayla gezilerimiz sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz. Uzungöl’ü doyasıya yaşamanız ve öğle yemeğinizi almanız için sizlere yeteri kadar bol serbest vakit veriyoruz. Serbest vakit sonrasında, Uzungöl’den keyifli bir şekilde ayrılıp, Sürmene’de bulunan Çay Fabrikamıza gidiyoruz. Burada Çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelişine dek izlediği süreci yerinde öğreniyoruz. Gıda Mühendisinden alacağımız bilgiler sonrasında dileyenler Hediyelik Çay alışverişini bu noktada yapabilirler. Çay fabrikası ziyaretimiz sonrasında ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene Bıçağı Atölyesi’ne gidiyoruz. Sürmene Bıçağı hakkında da bilgilendikten ve alışverişimizi yaptıktan sonra, Türk Sivil Mimarisinin bölgedeki önemli örneklerinden olan Memişağa Konağı’nı geziyoruz ve burada yöresel bal, peynir, tereyağı vb yöresel doğal ürünlerin alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Türk ve Rum mimarisinin bu ortak şaheserinde çekeceğimiz muhteşem fotoğrafların ardından Karadeniz’in bir ucundan diğer bir ucuna doğru harekete geçiyoruz. Kirazın anavatanı olan Giresun’a ulaştığımızda, yakın tarihimizin bir parçası, milli mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman’ın Mezarının da içinde bulunduğu Giresun Kalesi’ni geziyoruz. Giresun’dan ayrılırken sağ tarafımızda ise Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası’nı (Panoramik) görüyoruz. Güzel bir yolculuğun ardından, otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Öğle Yemeği: Şeflerin Yeri Restorant: Alabalık, Saç Kavurma, İspir Fasulyesi (Ekstra) Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir. Konaklama: Amazon Otel, Hüseyin Otel, Başar Otel, Aripsas Otel, Bal Otel, Dedeevi Otel, Grand Amissos Otel, Hilton Otel, Radisson Otel, Saren Otel, Alin Otel, Gloria Tibi Otel Vb. Rota: Hopa – Rize (115 km) Rize İçi (5 km) Rize – Uzungöl (65 km) Uzungöl – Trabzon (60 km) Trabzon – Ordu (188 km) Toplam Kat Edilecek Mesafe: 433 Km Otele Giriş Saati: 20.00
8
8. Gün
8.GÜN 7 HAZİRAN 2019 CUMA BAYRAMIN 4.GÜNÜ: SAMSUN – ATATÜRK ANITI - BANDIRMA VAPURU - AMASYA - MUMYALAR MÜZESİ - YALIBOYU – FERHAT İLE ŞİRİN SU KANALLARI - HAZERANLAR KONAĞI – KRAL KAYA MEZARLARI – DÖNÜŞ YOLCULUĞU Değerli misafirlerimiz, sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, 19 Mayıs 1919 da Atamızın mili mücadeleyi başlatan ilk konuşmasını yaptığı Samsun'a gidiyoruz. Samsun'daki gezimize Heinrich Cripper tarafından yapılan ve dünyada denge bakımından 2. sırada yer alan Atatürk Anıtı (grup fotoğrafı çektirebilme imkânı), Bandırma Vapuru gezilerimizi tamamlayarak Samsun'dan ayrılıyor ve Amasya'ya hareket ediyoruz. Yeşil ırmağın taçlandırdığı kente girerken Ferhat'ın Şirin için açtığı su kanallarını görüyoruz. Mumyalar Müzesi, Arkeoloji Müzesi, II. Bayezid Külliyesi, Bimarhane, Yalı Boyu, Şehzadeler Parkı, Saat Kulesi, Hazeranlar Konağı, Kral Kaya Mezarlarının panoramik seyrinden sonra şehzadeler şehri Amasya'dan ayrılıyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam saatlerinde biniş noktamıza MALATYA’YA varıyor ve bir başka GEZİVİTRİNİM organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak üzülerek vedalaşıyoruz. Hoşcakalın…
 • Sabah Kahvaltısı: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.
 • Öğle Yemeği: Amasya Apple Palace Otel veya Lalehan Otel: Yöresel Menu (Ekstra)
 • Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerinde Ekstra Olarak Alınacaktır.
 • Konaklama: DİKKAT DÖNÜŞ GÜNÜ. BUGÜN OTEL KONAKLAMASI YOKTUR.
 • Rota: Ordu – Samsun (111 km) Samsun – Amasya (125 km) Amasya İçi (11 km) Amasya – Malatya (464 km)
 • Toplam Kat Edilecek Mesafe: 711 Km
 • TOPLAM TUR MESAFESİ: 3451 Km
 • Malatya’ya Varış Saati: 21.00
9
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
 • Otellerde 6 Gece Yarım Pansiyon
 • Konaklama
 • Lüks Otobüsler İle Ulaşım
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Gezivitrinim Otobüs İçi İkramları
 • Gezivitrinim Güvencesi
 • Açık Büfe 6 Sabah Kahvaltısı
 • Açık Büfe veya Set Menü 6 Akşam Yemeği
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ek Hizmet Bedelleri – Batum Turu
 • Ekstra Olmayan Tüm Yayla Transfer Ücretleri
10
Ücrete Dahil Olmayan hizmetler
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
 •  Tüm Öğlen Yemekleri
 •  Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 •  Tüm Özel Harcamalar
 •  Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 •  Yurt Dışı Çıkış Harcı
 •  Müze Giriş Ücretleri
11
Bilgilendirme
Önemli Bilgiler İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ: Tura Çıkış Gününden; 72 Saat (3 Gün) Öncesine Kadar Rezervasyon İptal Talebinde Bulunulması veya Değişiklik Halinde Koşulsuz Yüzde 100 Kesintisiz İade Garantisi Sunuluyor. 1, 2 veya 3 Gece Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 20 TL’dir. 4 Gece ve Üzeri Konaklamalı Turlarda Paket Bedeli Kişi Başı 30 TL’dir. Uçaklı Turlarda İptal İade Güvence Paketi Eklenememektedir. 1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır) ÖNEMLİ: Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Müze Ören Yeri Ücreti Ödemez.
You don't have permission to register